Leviathan je mýtická bytosť, ktorej existencia nie je potvrdená, ani vyvrátená. Autor vo svojej inštalácii skúma jeho základnú stavebnú jednotku - jeho DNA. Práca reaguje na súčasný svet plný hoaxov, poloprávd a populizmu. V ňom sa bežne stretávame s informáciami, ktoré prekrúcajú realitu a prispôsobujú si ju pre svoje potreby.
Kde sa nachádza zdroj informácie (alebo svetla) a ktorá strana prináša pravdivé informácie? Inštalácia zo stolných lámp a elektrických káblov ukazuje, aké náročné môže byť dopátrať sa k zdroju a porozumieť udalostiam, ktoré sa dennodenne odohrávajú v online priestore.
Autor konštrukčného riešenia: Subdigital
Autor technického riešenia projektu a programovanie: Rastislav Rehák
Projekt vznikol s podporou Subdigital
Projekt vznikol v spolupráci s LAB.cafe Bratislava.
S podporou J&T REAL ESTATE.
V priestore sa nachádza aj inštalácia Radovana Drangu Cable man Séria „Cable-man“ je širokou škálou médií, ako interaktívne inštalácie, objekty, hudba
a fotografie, ktoré sa spoločne miešajú a vytvárajú priestor so silnou atmosférou. Objekt robota je vyrobený z káblov a elektronických zariadení, ako lampy, ventilátor a reproduktory, ktoré spoločne privádzajú spleť káblov k životu. Každý robot je site-specific a na dobu určitú. Objekty, ktoré tu raz žili, no neskôr boli rozobraté, aby vytvorili priestor pre ich novšiu verziu.
Pavol Truben ukončil v roku 2017 doktorandské štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Venuje sa grafike, grafickému dizajnu, kresbe, objektu a inštalácii. Aktuálne skúma témy dotýkajúce sa populizmu a post-faktickej doby. Vystavoval na desiatkach skupinových výstav v Európe aj Ázii a za svoju tvorbu získal niekoľko ocenení. V roku 2013 sa stal finalistom Celeste prize v Ríme.
Radovan Dranga je študentom posledného magisterského ročníka na Vysokej škole výtvarných umení na katedre Fotografie a nových médií. Okrem divadelnej fotografie sa venuje estetike káblov, s ktorými pracuje ako so základným stavebným prvkom pre sochy/zátišia/fotografie.